Як підготувати дитину до дитячого садка
- Здається дивним, але підготовку до ди тячого садка треба розпочинати задовго до народження дитини, намагатися, щоб вагітність у мами протікала без різних несприятливих факторів анамнезу.
- Після народження дитини намагатися мінімально зменшити кількість всіх несприятливих факторів анамнезу, які виникли після пологів.
- Розкажіть дитині, що таке дитячий садок.
- У розмовах з радістю нагадайте дитині про те, що навесні вона зможе ходити в дитячий садок. Розповідайте про це рідним і знайомим у її присутності. І мине небагато часу, як ваш малюк буде з гордістю говорити про це сам.
- Детально розкажіть дитині про режим дошкільного закладу, що, як і в якій послідовності вона буде там робити. Чим детальнішою буде Ваша розповідь, тим спокійніший і впевненіший буде ваш малюк. У дитячому садку дітей лякає невідомість. Коли вони бачать, що все проходить так, як було обіцяно, — вони почуваються впевнено.
- Розкажіть про труднощі, які можуть виникнути в дитини в садочку. Повідомте, до кого можна звернутися по допомогу і як це зробити.
- Навчіть дитину знайомитися з іншими дітьми, звертатися до них на ім'я, просити, а не забирати іграшки, пропонувати їх дітям.
- Нехай дитина самостійно вибере собі улюблену іграшку, з якою вона зможе відвідувати дитячий садочок, — разом веселіше.
- Існують різні думки стосовно того, чи має бути мати поруч з малюком в дитячому садку. Здавалося б, що тут поганого? Усі задоволені, малюк не плаче, мама спокійна. Але так болісне розлу-чення тільки відтягується. Та й інші діти не зрозуміють — а де ж в такому випадку їхня мама?
- Разом з дитиною оберіть систему прощальних знаків—так їй буде простіше Вас відпустити. Наприклад: поцілунок в одну щічку, іншу, помахати ручкою.
- Пам'ятайте, що на звикання до садочка малюкові може знадобитися до півроку, тому ретельно сплануйте свої плани, можливості, сили. Краще в цей період «підлаштуватися» під особливості адаптації малюка.
- Дитина дуже добре відчуває, коли батьки сумніваються в доцільності виховання садка. Хитрий малюк найменші Ваші сумніви зуміє використати для того, щоб залишитися вдома. Швидше й краще звикають діти, для батьків яких дитячий садок є єдиною можливістю.
- Дитина звикне до садочка швидше, якщо вибудує свої відносини з якомога більшою кількістю дітей і дорослих. Допоможіть їй у цьому. Познайомтесь з іншими батьками та їхніми дітьми. Називайте інших дітей на ім'я, запитуйте вдома про нових друзів. Заохочуйте вашого малюка звертатися по допомогу й підтримку до нових людей.
- Будьте доброзичливими й терпимими до інших. Пояснюйте ситуацію, яка вас турбує, м'яко або через спеціалістів.
- У присутності дитини уникайте критичних зауважень на адресу дитячого садка і його працівників. Ніколи не залякуйте дитину дитячим садком!!!
- У період адаптації емоційно підтримуйте малюка. Частіше обіймайте й цілуйте.
- Якщо виникла необхідність зверніться за рекомендаціями до спеціалістів (вихователя, психолога). Ми радо вам допоможемо!
Поради щодо взаємин батьків з дитиною у період її адаптації до дитячого садка
- У період адаптації Ваших дітей до нових умов дошкільного закладу будьте особливо уважними до поведінки, настрою, самопочуття своїх дітей. Дуже важливо вранці створювати атмосферу гарного настрою, бо це великою мірою зумовлює успіх протягом усього дня перебування в дитячому садочку: будіть дитину лагідним словом, м’яким дотиком руки до чола, з теплою посмішкою.
- Настроюйте дитину вдома так, що в садочку їй буде добре, там багато іграшок, хороших діток.
- Аж ніяк не слід залякувати дитину вдома садком. Це викличе страх перед ним і погіршить самопочуття дитини у час звикання до нього.
- Усвідомте, що Ваше власне хвилювання передається дитині підсвідомо. Щоб запобігти цьому, заздалегідь познайомтеся з вихователями та особливостями організації життя в групі.
- Приділяйте значну увагу навчанню дітей елементарних навичок самообслуговування: вчіть їх одягатися, роздягатися, акуратно їсти, користуватися носовичком, вмиватися.
- В перші дні відвідування садка залишайте дитину на 1 – 2 год. в групі, потім поступово збільшуйте час перебування на одну годину. Не запізнюйтеся – забирайте дитину вчасно. Обов’язково говоріть дитині, що мама завжди повертається за нею.
- Навчіться прощатися з дитиною швидко. Не затягуйте розставання, інакше малюк відчує Ваше занепокоєння, йому буде ще складніше заспокоїтися. Завжди цілуйте дитину в щічку, покладіть до кишеньки якусь пам’ятну річ, що нагадуватиме про Вас і про те, як сильно Ви його любите.
- Не віддавайте дитину в дошкільний заклад у розпалі кризи трьох років.
- Забезпечуйте сталий виховний вплив в сім’ї обох батьків, говоріть чітко дитині, що можна робити, і як це зробити, а що не можна робити, і чому. Тоді Ваша дитина буде розуміти, чого конкретно вимагають від неї батьки.
- Цікавтеся у вихователя Вашої дитини, як вона грається, спілкується з іншими дітьми.
- Повідомте обов’язково вихователів групи про звички та вподобання, про особливості здоров’я і поведінки Вашого малюка.
- Тримайте тісний зв’язок з персоналом групи, і будьте певні, що працівники зуміли прийняти і зрозуміти Вашу дитину, і по-материнськи дбають про неї.
- При важкому перебігу адаптаційного процесу у Вашої дитини звертайтеся на консультацію до дитячого психолога, дитячого педіатра.